Главная / Публикации / Дайджест / Строиматериалы / Який матеріал обрати для будівництва будинку: керамоблок, газобетон чи цегла?

Який матеріал обрати для будівництва будинку: керамоблок, газобетон чи цегла?

Строиматериалы

Ao1lfRvOajvEuxXAogeJGkkd7HN0NUfry7h8djX2KLqXRvJpPYm8HT7K-bKHnmchCppG5nCvI6MfdecjVCdtStsi3ekbPiKJxpF81H_bF4IJKTsLGVPlm5fGblWCfBOcGwW_LO9mwZh_bSv5rJkReQc

На сучасному ринку будівельних матеріалів існує розмаїття варіантів для спорудження стін майбутнього будинку. Між силікатними блоками, повнотілою та порожнистою цеглою, газоблоками, керамоблоками та іншими матеріалами можуть виникати складнощі для неосвічених споживачів, які вирішили розпочати будівництво власної нерухомості.

Для визначення відповідних матеріалів для зведення кам'яного будинку необхідно спочатку розібратися в його особливостях і вимогах. Такий будинок відрізняється від інших видів житла і характеризується низкою важливих особливостей:

 1. Міцність і довговічність: славиться своєю надійністю і здатністю прослужити багато десятиліть без серйозних пошкоджень.
 2. Архітектурне розмаїття і привабливий зовнішній вигляд: можуть мати різні архітектурні форми та зовнішній вигляд, що дає змогу створювати унікальні та привабливі дизайни.
 3. Висока теплова інерція: кам'яні стіни мають високу теплову інерцію, що означає, що вони повільно нагріваються й охолоджуються. Це робить такий будинок ідеальним для постійного проживання, але менш ефективним для рідкісних відвідувань, наприклад, тільки у вихідні.
 4. Відмінна звукоізоляція: масивні конструкції ефективно гасять як зовнішні, так і внутрішні звуки, забезпечуючи тишу і комфорт. Це особливо важливо при будівництві в галасливих районах.
 5. Висока несуча здатність: кам'яні стіни мають високу несучу здатність, що дає змогу створювати багатоповерхові кам'яні будинки з різноманітним призначенням, включно з розміщенням басейнів, спортзалів та інших важких конструкцій.
 6. Великий вибір оздоблювальних матеріалів: широкі можливості для оздоблення стін, що дає змогу створювати унікальні інтер'єри з різноманітними текстурами та оздоблювальними матеріалами.

Виходячи з цих характеристик, вибір матеріалів для майбутнього будинку вимагає ретельного обмірковування, щоб врахувати всі його особливості та переваги.

Вибір будматеріалів

oKNe0pk2Z6q-05DDqY6nfGFiO8sx65RWqObh2OJGUQzDkmEPwTCEnTQVxJO70_gg09-9xjQfRMMxUlmgawziu_Nwp_SstlB2ah9suYpuuOsd5zGcEfUz3n4joXv8ruCPXj-OZoDLsfDLJ_9eKjDS8S4

Розглянемо три популярні варіанти: цегла, газоблок і керамоблок. Кожен з них має свої унікальні характеристики, які слід врахувати під час планування будівництва майбутнього будинку.

Порівнюючи характеристики газобетону і цегли, ціни на яку можна дізнатись за посиланням https://eralistexno.com.ua/kirpich.html, варто виділити низку переваг першого матеріалу. Газобетон відрізняється високою швидкістю зведення стін, що дає змогу економити час на будівництві. Він також більш доступний з точки зору вартості. Газоблок має відмінну теплоізоляцію, що робить його теплішим порівняно з цеглою. Крім того, він легше обробляється і вимагає менше розчину для кладки.

Цегла

Переваги:

 • міцність - цегляні стіни відомі своєю довговічністю та стійкістю до механічних впливів і погодних умов;
 • екологічність - цегла - натуральний матеріал, що не містить шкідливих хімічних сполук;
 • звукоізоляція і теплоізоляція - цегляні стіни мають гарну звукоізоляцію і зберігають тепло в приміщенні.

Недоліки:

 • висока вартість матеріалу і трудомісткість у будівництві;
 • велика вага цегляних стін вимагає укріпленого фундаменту.

Газоблок

Переваги:

 • легка вага - газоблоки легші за цеглу, що спрощує транспортування й укладання;
 • ефективна теплоізоляція - газобетонні блоки мають гарну теплоізоляцію, що сприяє економії енергії;
 • простота обробки - газоблоки легко ріжуться і формуються за необхідними розмірами.

Недоліки:

 • низька міцність порівняно із цеглою;
 • потрібне забезпечення додаткової звукоізоляції в приміщеннях.

Цегла або газобетон: який матеріал краще вибрати для будівництва будинку?

yeks8rcZyWKtpYo5TfmAy3zxBD8eOLahKxqXROSboAJrMLK0KAi1WVCfLv6woa_6--npXGhai6Ps3tRGYBQatkQB8pQG7aj5q2pmjigk-dztFuxh-9ZDhkLj54xaIlEa9KBdjeaMytfYpyGDWprHbz4

Слід враховувати, що цегла має різні різновиди, кожен з яких має свої характеристики та застосування. Наприклад, керамічна цегла, що виготовляється з глини, використовується як для несучих стін, так і для облицювальних робіт. Вона може бути рядовою або лицьовою, відрізняючись зовнішнім виглядом, але маючи схожі характеристики міцності. Цегла також може мати різну кількість і форму пустот, що впливає на її міцність. Наприклад, вона вважається повнотілою, якщо кількість пустот не перевищує 13% або вони повністю відсутні.

Слід зазначити, що, попри свої переваги, навіть високоякісна цегла не здатна конкурувати з газоблоком за теплопровідністю. Газобетон залишається більш теплоізольованим матеріалом. Стосовно зовнішнього вигляду, цегла може мати різні варіанти оздоблення.

Під час вибору матеріалу для будівництва будинку, чи то цеглини, чи то газобетону, слід враховувати кілька ключових параметрів, зокрема теплопровідність, морозостійкість, вологопоглинання і вогнестійкість.

 • Теплопровідність. Важливим аспектом під час будівництва будинку є збереження тепла. Цегляні стіни зазвичай мають товщину близько 40-50 см, а додаткову теплоізоляцію забезпечують утеплювачі. Газобетонні стіни, в регіонах з помірним кліматом, можуть мати достатню товщину всього 40 см. Таким чином, для дотримання теплоізоляції газобетонні стіни можуть бути тонкішими порівняно з цегляними.
 • Морозостійкість і водопоглинання. Морозостійкість визначає здатність матеріалу витримувати заморожування і розморожування без руйнування. Для цегли рекомендується морозостійкість від F35 до F150, тоді як у газобетону вона може досягати F100. Щодо водопоглинання, стіни з цегли зазвичай не потребують додаткового водонепроникного оздоблення, в той час, як газобетон є більш вологопоглинаючим і потребує якісного внутрішнього та зовнішнього оздоблення.
 • Вогнестійкість. І цегла, і газобетон вважаються негорючими матеріалами, що означає, що вони не горять, не тліють і не підтримують горіння, а отже, не потребують вогнезахисної обробки спеціальними засобами.

Вибираючи між цеглою та газобетоном, важливо враховувати місцеві кліматичні умови, бюджет, а також особисті вподобання щодо зовнішнього вигляду та архітектурного стилю майбутнього будинку. Кожен із цих матеріалів має свої переваги та обмеження, і правильний вибір залежить від конкретних потреб та умов будівництва.

Теплоізоляція та інші особливості керамоблока: що варто знати?

ALVaIVzy-6soIZrjucF4NmiVcZwGcyjoP1YV606K9GaMmifrqOjz1Nfe7Gx8ytSy_moocwankaQ2nVQlvi-PMRbboPuBB-hynGxGvJiTiG6YdXacOZl20WhSdg6BdbpvQYhi8JEMBWtnm2liOATPEUs

Порівнюючи переваги газобетону і керамоблока, можна відзначити їхню схожість. Обидва матеріали мають великі розміри, що робить їх економічними й забезпечує хорошу теплоізоляцію. Вони підходять як для внутрішніх перегородок, так і для несучих стін. Обидва мають низький відсоток браку і точну геометричну форму. Їхня комірчаста структура зменшує тиск на цоколь, і наявність системи "шип-паз" дає змогу з'єднувати блоки без розчину кладки. Ці матеріали також забезпечують високу продуктивність робіт завдяки своїм великим розмірам.

Керамічні блоки мають видатні теплоізоляційні характеристики, що дає змогу будувати енергозберігаючі будинки з одношаровими стінами. Ознайомитись з цінами та параметрами товару можна за посиланням https://eralistexno.com.ua/keramblock.html. Проте, щоб забезпечити довговічність і збереження теплоізоляційних властивостей стін у приватному будинку, необхідно суворо дотримуватися технології монтажу керамічних блоків.

Керамоблок

Переваги:

 • висока міцність - керамоблоки мають гарну механічну міцність;
 • стійкість до вогню - цей матеріал має високу вогнестійкість;
 • екологічність - керамоблоки виготовляються з природних матеріалів.

Недоліки:

 • обмежений вибір текстури та кольору порівняно з цеглою;
 • вартість може бути вищою, ніж у деяких альтернатив.

Важливо пам'ятати, що вибір матеріалу залежить від конкретних потреб і бюджету. Цегла, газоблок і керамоблок - всі вони можуть бути прекрасним вибором для будівництва майбутнього будинку. Перед прийняттям остаточного рішення, рекомендується проконсультуватися з професіоналами в галузі будівництва, щоб вибрати найкращий варіант, який відповідає індивідуальним потребам і очікуванням.

Комментарии
Добавить комментарий
Комментарии (0)
Прокомментировать
Войти с ВК Войти с ФБ Войти с Яндекс
Войти через:
Войти с ВК Войти с ФБ Войти с Яндекс