Головна / Прес-релізи / Свердловські школярі розіграли «Кубок УГМК» зі швидких шахів

Свердловські школярі розіграли «Кубок УГМК» зі швидких шахів

Прес-релізи

Верхня Пишма (Свердловська область)

У Верхній Пишми хлопчики і дівчатка в вікових групах до 10 і до 13 років розіграли «Кубок УГМК» зі швидких шахів. Змагання проходили в дитячому технопарку «Кванторіум» і були присвячені Дню народження Уральської гірничо-металургійної компанії.

В змаганнях взяли участь 180 школярів з 17 міст Свердловської області: Єкатеринбурга, Нижнього Тагілу, Каменська-Уральського, Верхній Салде, Кушва, ревда, Режан, Первоуральска, Краснотурьінска, Алапаєвська, Арамиль, Кировграда, Невьянска, Сєрова, Зарічного, Среднеуральск і Верхньої Пишми.

Швидкі шахи, або рапід, відрізняються від класичних обмеженням часу на обдумування ходів - від 10 до 60 хвилин. Тому противникам доводиться не тільки думати про те, як зіграти, але і демонструвати швидкість реакції, а також стійкість до стресів. У турнірі на Кубок УГМК учасникам давалося не більше 10 хвилин плюс 5 секунд.

«Шахи популярний вид спорту, а в Свердловській області шахи розвиваються гігантськими кроками, і сьогодні у нас є результати міжнародного рівня. Але це вершина айсберга: платформа успіху - це ось такі турніри, як проводиться зараз, - зазначив виконуючий обов'язки Міністра фізичної культури, спорту та молодіжної політики Свердловської області Сергій Набоких. - Змагання вперше проводяться в такому чудовому місці як Кванторіум - центрі розуму і логіки, в якому є все необхідне для шахів. Треба віддати належне УГМК, яка завжди підтримувала різні види спорту, і шахи в тому числі, і сьогодні в Верхній Пишми вдалося зібрати найсильніших юних шахістів Свердловської області ».

« Сьогоднішній турнір присвячений дню народження Уральської гірничо-металургійної компанії , - підкреслила заступник директора з загальних питань УГМК Віра Закопайлова. - Шахи чудовий вид сорту, але крім нього наша компанія підтримує і настільний теніс, і самбо, і хокей, і баскетбол. Чому ми цим займаємося? Тому що діти - наше майбутнє, а спорт - це здоров'я. Ми хочемо, щоб наші діти були здорові і щасливі. Ми сподіваємося, що юним учасникам шахового турніру все у нас сподобається, і вони ще не раз приїдуть до Верхньої Пишми, щоб продемонструвати майстерність і порадувати своїми успіхами ».

« Сьогодні проводиться рейтинговий турнір, за його підсумками учасникам будуть присвоєні розряди, тому змагань передував жорсткий відбір, і з 290 заявок було задоволено лише 180. Так що тут грають, незважаючи на юний вік, справжні професіонали », - розповів директор Уральської шахової Академії, віце-президент, виконавчий директор Федерації шахів Свердловської області Альберт Степанян.

в ході запеклих поєдинків серед дівчаток у категорії до 10 років третє місце зайняла Алеся Льовенський (Єкатеринбург), на другому - Маша Клещева (Верхня Салда), а кращою з учасниць стала Глафіра Літвінкова (Єкатеринбург) . Серед хлопчиків до 10 років весь п'єдестал пошани зайняли хлопці з Єкатеринбурга: бронзу завоював Гриша Латипов, срібло - Саша Єрофєєв і золото - Ваня Голіков.

Серед більш старших учасників, до 13 років, кращими з дівчаток стали Настя Крилова (Єкатеринбург), яка посіла третє місце в турнірній таблиці, друге дісталося у впертій боротьбі її землячці Уляні Мелкозеровой, а перше - Кароліні Коняхіної з ревда. Серед хлопчиків переможцями стали Іван Карпачова (Єкатеринбург) - третє місце, Єгор Гордєєв (Первоуральськ) - друге місце і Прохор Москвін (Єкатеринбург) - перше місце.

Победители і призери турніру нагороджені кубками, медалями, грошовими призами та пам'ятними подарунками.